دوج کوین

خرید و فروش دوج کوین

دوج کوین

( DOGE ) یک ارز دیجیتال P2P است . دوج به عنوان ۱ آلت کوین و ۱ میم کوین ( برای طنز و سرگرمی ) در سال ۲۰۱۳ عرضه شد . Dogecoin تصویر یک سگ شیبا اینو را به عنوان لوگوی خود دارد .

در حالی که دوج کوین به عنوان یک شوخی ایجاد شده بود ، بلاک چین دوج کوین شایستگی‌ هایی خود را به نمایش داد که توانست محبوبیت بدست آورد و همچنان آن را حفظ کند . فناوری کارکرد دوج کوین آن از لایت کوین بر گرفته شده است . ویژگی‌ بزرگ دوج کوین این است که از الگوریتم رمزگذاری استفاده می‌کند ، همچنین قیمت دوج کوین پایین و عرضه نامحدود آن است .

برخلاف ماهیت سرگرمی دوج کوین برخی آن را یک سرمایه گذاری قانونی بلند مدت می‌ دانند . دوج کوین بر گرفته از یک الگوی معروف “ Shiba Inu ” است .

آن چه به عنوان یک طنز کوچک آغاز شد اکنون به یک جامعه بزرگ ارز دیجیتال تبدیل شد. دوج کوین معمولاً به عنوان کوین میم ( meme ) شناخته می‌شود . دوج کوین از ابتدای موفقیت خود به خاطر کمک های خیر خواهانه و سایر هدف ها به خوبی شناخته شد .

 

حامیان دوج کوین خود را Shibe می‌نامند . آنها حتی زبان صحبت خاص خود را دارند . از عبارات شکسته انگلیسی خنده دار مانند “ بسیار شگفت انگیز ” ، “ بسیار سپاسگزار ” و “ بسیاری از کارها ” تشکیل شده است . حتی مولد‌های Shibe Meme نیز وجود دارند که می‌توانید تست کنید .

دوج با برنامه مسخره کردن بیت کوین به بازار وارد شد . در بازار ارز دیجیتال با یک کوین با تصویر بانک و جالب یک سگ مواجه شده‌اید ، این تصویر سگ نماد و تصویر معرف ارز دیجیتال دوج کوین است که مدت‌ها عنوان خبر های مهم را به خود اختصاص داد و یکی از پر طرفدارترین ارز دیجیتال بازار شد . رمز ارزی که تنها از یک شوخی ، تبدیل به بزرگترین رقیب بسیاری از ارز های پرطرفدار و مطرح بازار شد .

نام و لوگو دوج کوین از نژاد سگ “ شیبا اینو ” بر گرفته شده است . در واقع قبل از ساخت دوج کوین ، کلمه « دوج » ( Doge ) و عکس سگ شیبا به‌ عنوان میم شناخته شده بود و اشخاص برای تحریر متن‌ های خنده‌ دار و طنز خود از این تصاویر بهره می بردند .

قیمت دوج کوین در ابتدای زمان عرضه چقدر بود ؟

ارز دیجیتال دوج کوین برای اولین بار در سال ۲۰۱۳ با قیمت ۰٫۰۰۰۶ دلار با حدود ۳٫۵ میلیون دلار ساخته شد . به مدت یک سال Dogecoin در یک راه صعودی قرار و حدوداً دو برابر افزایش قیمت پیدا کرد . در دسامبر ۲۰۱۳ در زمان ۷۲ ساعت حدود ۳۰۰ درصد افزایش قیمت پیدا کرد و از قیمت ۰٫۰۰۰۲۶ دلار به ۰٫۰۰۰۹۵ دلار ارتقا داشت . در یک سال عرضه مارکت کپ این رمز ارز برابر با ۵۰ میلیون دلار بود .

علت محبوبیت و افزایش قیمت دوج‌ کوین :

ارز دیجیتال دوج کوین به عنوان یک طنز در وارد بازار شد . با هدف به چالش کشیدن دنیای ارز های دیجیتال وارد شد ، اما به سرعت محبوبیت این رمز ارز افزایش یافت و حامیان زیادی را بدست آورد .

ایلان ماسک ( Elon Musk ) ، مدیرعامل تسلا و اسپیس‌ اکس و صاحب شبکه اجتماعی توییتر ، که یکی از افراد ثروتمند جهان است و در مورد دوج کوین توییتی منتشر کرد :

پارس‌ کردن دوج در کره ماه

این توییت به نوعی حمایت ایلان ماسک از دوج کوین بود و همین موضوع منجر به افزایش محبوبیت و رشد قیمت دوج شد .

آیا دوج کوین یک شت کوین است ؟

دوج کوین نیز در دسته شت کوین ها قرار می‌گیرید ؛ زیرا ارزش خود را از توییت‌ های ثروتمندترین فرد روی کره زمین ، ایلان ماسک ، می‌گیرد . کلمه شت کوین برای رمز ارزی استفاده می‌شود که بدون هیچ برنامه ای وارد بازار می‌شود و تحت تاثیر شبکه‌ های اجتماعی یا اشخاص معروف به ارزش آنها اضافه می‌شود . ارز شیبا که به عنوان رقیب دوج وارد بازار شد تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند که می‌توانید در مقاله‌ی تفاوت دوج کوین و شیبا اینو به طور کامل این موضوع را بخوانید .  

برای خرید دوج کوین می توانید با مراجعه به پنل کاربری در سایت صرافی ارز دیجیتال WMzarin و یا با استفاده از اپلیکیشن موبایل WMzarin اقدام به خرید نمایید .

اشتراک در
اطلاع دهید
guest
0 نظراات
بازخوردهای درون خطی
نمایش تمام کامنت ها