خرید اتریوم

خرید و فروش اتریوم

خرید اتریوم و فروش اتریوم یکی از مباحث مهم در بازار ارز دیجیتال می باشد، که هر روزه در حجم بالا در حال انجام می باشد. اتریوم از ارزهای دیجیتالی می باشد که خرید و فروش آن برای سرمایه گذاران بازار رمز ارزها جذابیت بسیاری دارد. هدف از این مقاله این است که پس از شناخت رمز ارز اتریوم، نحوه خرید و فروش آن را به شما آموزش دهیم.

ابتدا تاریخچه، ویژگی، رقابت، نحوه استخراج اتریوم را باید شناخت.

 

خرید اتریوم

اتریوم چیست؟

اتریوم مانند بیت کوین، یک ارز دیجیتال رمزنگاری شده است که محبوبیت بسیار زیادی در میان حامیان بازار ارز دیجیتال دارا می باشد. نماد این ارز دیجیتال ETH می باشد و به شبکه بلاکچین اتریوم Ethereum متعلق است. شبکه اتریوم امکانات بسیاری را ارائه می نماید که ETH فقط یکی از آن امکانات می باشد. شبکه اتریوم، یک شبکه ارسال ارزش و سرمایه، ثبت و اجراء قراردادهای هوشمند، حوزه مالی غیر متمرکز، توکن سازی مثلی و غیر مثلی و ایجاد و اجرای پروژه های غیر متمرکز است. در قسمت ویژگی اتریوم، با همه ی امکانات این شبکه بیشتر آشنا خواهیم شد.

تاریخچه اتریوم

ایده راه اندازی شبکه اتریوم برای سال ۲۰۱۳ می باشد. سازنده شبکه اتریوم (ویتالیک بوترین)، طرح اتریوم را در سن ۱۹ سالگی مطرح می نماید و در سن ۲۱ سالگی به طور رسمی منتشر می نماید. پس اتریوم فعالیت رسمی خود را در سال ۲۰۱۵ شروع نموده است. شبکه اتریوم قابلیت فراتری از شبکه های قبل از خود داشت، به همین دلیل به سرعت مورد توجه همگان شد. ارز دیجیتال شبکه اتریوم یعنی ETH توانست در مدت کوتاه خود را به رتبه های برتر بازار آلت کوین ها نزدیک نماید. بعد از انتشار ارز دیجیتال ETH، خرید اتریوم و استفاده از شبکه اش به وضوح رونق یافت. سپس هیچ آلت کوین دیگری توان رقابت با اتر را نداشت. هم اکنون پروژه هایی هستند که ویژگی هایی مشابه اتریوم دارا هستند اما هنوز هیچ کدام توان تصرف جایگاه آن را ندارند. در قسمت رقیبان اتریوم، با این پروژه ها بیشتر آشنا خواهیم شد.

خرید اتریوم

شبکه بلاکچینی محبوب اتریوم، قابلیت بسیار زیادی داشته و دارد. حوزه فعالیت شما در شبکه اتریوم نسبت به اوایل شبکه بلاکچینی بسیار وسیع تر شده است. برای مثال شبکه دوج کوین و ارز دیجیتال آن (Doge)، تنها یک طنز و شوخی با سازنده بیت کوین بود و در زمان منتشر شده هیچ قابلیت و عملکرد قابل ملاحظه ای برای ارائه نداشت. بیت کوین Bitcoin هم که شروع کننده و پر طرفدارترین شبکه بلاکچین بود، نتوانست امکانات اتریوم را ارائه کند. به همین دلیل بود که اتریوم با ارائه دستاوردهای خود توانست بازار ارز دیجیتال و رمز ارز را را منفجر نماید.

انجام قرارداد هوشمند Smart Contract یکی از ویژگی خاص شبکه اتریوم می باشد که در شبکه های بعد از آن مثل کاردانو، نئو، ایاس، سولانا و… مورد توجه قرار گرفته است.

ساخت توکن یکی دیگر از ویژگی های شبکه اتریوم است که به لطفش بازار ارز دیجیتال همیشه عضوهای تازه را می پذیرد. بیشتر ارز دیجیتال ساخته شده تاکنون، بر روی بستر شبکه اتریوم ساخته شده اند. حجم زیادی از حوزه مالی غیر متمرکز یا DEFI هم به این شبکه اختصاص دارد. علاوه بر همه این قابلیت ها، امکان ساخت و انتشار اپلیکیشن های غیرمتمرکز یا dAppها هم در این شبکه وجود دارد. اتریوم اولین پلتفرم پشتیبانی از تمامی این امکانات بوده است، در فعالیت تک تک آن ها نقش و سهم گسترده ای دارد.

خرید اتریوم

رقبای اتریوم

اتریوم در حوزه های مختلفی رقبای زیادی داشته است. بین رقیب های ارز دیجیتال اتریوم و شبکه آن تفاوت های بسیاری وجود دارد. مثلا از نظر طرز عملکرد و قابلیت ها، می توان سولانا Solana و کاردانو Cardano را مهمترین رقبای شبکه اتریوم بدانیم. ولی اگر نسبت به رقیبان اتریوم از نظر میزان قدرت در بازار ارز دیجیتال را شناخت داشته باشیم، دقیق ترین گزینه های ما بدون شک بیت کوین، تتر و بایننس کوین می باشند. این مدل قیاس بر حسب حجم بازار و میزان تقاضای کلی برای این ارز دیجیتال ها انجام شده است.

می توان ارز دیجیتال اتریوم را با دیگر رمز ارزها یا شبکه های بلاکچینی مقایسه کرد. میزان خرید اتریوم و فروش اتریوم یکی از این موارد می باشد که می توان در بازه های زمانی مختلف با دیگر رمز ارزهای دیجیتال مقایسه نمود. برای به دست آوردن حج بالای خرید و فروش روزانه، اکثرا تتر و بیت کوین رقبای اتریوم می باشند. گاهی حجم معامله های بعضی از رمز ارزها دیگر هم به این ارز دیجیتال می رسد. با این تفسیر در یک توضیح کلی می توان قویترین رقبای اتریوم بر حسب ویژگی مشترک، سولانا و کاردانو دانست. بر حسب حجم بازار هم بیت کوین تنها رقیب سخت اتریوم است.

فورک و انشعابات اتریوم

اخیرا، بلاک چین اتریوم دچار تغییرات زیادی شده بود. بعضی از این تغییرات ساختاری نیستند و محوریت شبکه اتریوم را تغییر نداده اند. ولی بعضی دیگر از تغییرات ریشه و بنیان بلاکچین اتریوم را مورد حمله قرار دادند و بعضی اوقات باعث ایجاد یک رمز ارز و بلاکچین جدید شدند. اتریوم کلاسیک با نماد ETC یکی از این موردها بود که تماما ارز دیجیتال و بلاکچین خصوصی اتریوم کلاسیک را تشکیل داد. در حقیقت اتریوم کلاسیک نسخه اولی اتریوم است که پس از حمله DAO دچار اختلال شد.

ارتقاء دهندگان اتریوم برای جبران خسارت وارد شده تصمیم گرفتند، که هارد فورکی را روی اتریوم کلاسیک پیاده سازی کنند. با اجرای هارد فورک، شبکه اتریوم به دو قسمت کاملا مجزا تقسیم شد، که نسخه قبلی آن اتریوم کلاسیک و نسخه جدید اتریوم نام گرفت. اتریوم کلاسیک هیچ وقت نتوانست به خوبی نسخه جدید اجرا شود و آن را شکست دهد. درصد بالایی از کاربران و توسعه دهندگان شبکه قدیم هم، خرید اتریوم جدید را ترجیح می دادند. در ماه های بعدی نیز یک هارد فورک کوبنده دیگر روی شبکه اتریوم اجرا شد و اتریوم ۲.۰ به طور رسمی شروع به کار کرد. اتریوم ۲.۰ نسبت به نسخه فعلی کاربردها و ویژگی های زیاد و بهتری دارد. به همین سبب می توان انتظار داشت که با راه اندازی آن، قیمت کوین های اتر ETH افزایش چشم گیری داشته باشند.

خرید اتریوم چه آینده ای دارد؟

اتریوم با هارد فورک تازه خود توانایی عملکرد خوبی را خواهد داشت. اگر بتوان در کنار بیت کوین از یک ارز دیجیتال آینده دار نام ببریم، آن ارز دیجیتال به احتمال قوی اتریوم می باشد. ارز دیجیتال ETH در طول چندین سال کارکرد خود همواره عملکرد بلندمدت خوبی داشته و سودهای زیادی را به خریدارهای خود داده است. به این دلیل اگر خرید اتریوم را با دید بلندمدتی انجام می دهید، به احتمال زیاد سود قابل توقع خود را به دست خواهید آورد. هرچند که باید احساسات خود را در زمان انجام معاملات کنترل نمایید و زمان کاهش قیمت سرمایه خود را افزایش دهید. اینگونه می توان در بازار به سبک گاوی حداکثر راندمان را داشت و نتایج بهتر از خرید و فروش اتریوم گرفت.

آموزش خرید اتریوم

هدف اصلی این مقاله، آشنا شدن بیشتر هم وطنان با ارز دیجیتال اتریوم قبل از اقدام به خرید اتریوم امی باشد. در این گام شما را با نحوه خرید اتریوم از صرافی ارز دیجیتال WMzarin آشنا می نماییم. جهت خرید اتریوم ابتدا با مراجعه به بخش ثبت نام در بالای صفحه اصلی، اطلاعات خواسته شده را تکمیل کنید تا حساب کاربریتان ایجاد شود. پس از تایید اطلاعات و احراز هویت دسترسی به تمامی بخش های سایت برای شما فعال شده و می توانید اتریوم بخرید.

جهت خرید اتریوم پس از اقدامات گفته شده، به صفحه خرید و فروش اتریوم مراجعه کنید. در آن صفحه می توانید، خرید اتریوم را انجام دهید.

مرکز خرید اتریوم

آموزش فروش اتریوم

روند فروش اتریوم در صرافی ارز دیجیتال WMzarin، تفاوتی با خرید آن ندارد. برای فروش اتریوم هم ابتدا باید وارد قسمت خرید و فروش اتریوم شوید. در این بخش با انتخاب یکی از گزینه های موجود، می توان فروش اتریوم را انجام داد. برای انجام این کار در کادرهای خواسته شده اطلاعات سفارش یعنی قیمت و مقدار آن را وارد کنید.

ماینینگ یا استخراج اتریوم

از راه های کسب اتریوم، استخراج اتریوم می باشد. انجام این کار به سه راه استفاده از استخر استخراج Mining Pool، استخراج فردی و استخراج ابری Cloud Mining امکان پذیر می باشد. در همه این راه ها استخراج اتریوم به شکل فیزیکی و توسط سیستم های ماینر با استفاده از الگوریتم PoW یا اثبات کار اجرا می شود. البته در راه سوم یعنی استخراج ابری، شما به تنهایی این کار را انجام نمی دهید و شخصی به جای شما استخراج فیزیکی را متقبل می شود. در این راه شما برای مدتی ماینر را اجاره می نمایید تا فرد دارنده ماینر به جای شما استخراج را انجام دهد. با این کار سود حاصل از استخراج اتریوم در این زمان به شما تعلق دارد اما باید اجاره این بازه زمانی را هم پرداخت نمایید.

بهترین کیف پول برای اتریوم

برای خرید اتریوم اول باید جایی را برای نگه داری آن داشته باشید. صرافی ارز دیجیتال WMzarin بعد از ایجاد حساب کاربر، یک کیف پول برای شما اختصاص می دهد که ارز های دیجیتال شما در آن نگهداری شود. این کیف پول دارای بالاترین سطح امنیت است. حتی شما می توانید اترهای خود را به کیف پول های غیر امانی هم منتقل کنید. به همین دلیل در این بخش برخی از این کیف پول ها را به شما معرفی می کنیم.

اتریوم از دسته ارزهای دیجیتالی می باشد که کیف پول های مختلفی از آن پشتیبانی می نمایند.

کیف پول مناسب نگهداری اتریوم

  • لجر Ledger
  • ترزور Trezor
  • مث والت Math Wallet
  • تراست والت Trust Wallet
  • متا ماسک Meta Mask
  • مای کریپتو My Crypto

این ۶ نمونه از کیف پول های نرم افزاری و سخت افزاری اتریوم است. ارز دیجیتال اتر را می توانید در هر یک از این کیف پول ها ذخیره نمایید. کیف پول سخت افزاری مانند Ledger، امنیت بالاتری نسبت به کیف پول های نرم افزاری دارد اما داشتن آن هزینه دارد. با این حال کیف پول های نرم افزاری مانند Meta Mast و Trust Wallet به طور رایگان قابل استفاده هستند.

خرید اتریوم

خرید اتریوم از صرافی ارز دیجیتال WMzarin

پس از انجام ثبت نام و احراز هویت مطابق ویدیو آموزشی، می توان خرید اتریوم را انجام داد. انجام تمامی مراحل چند دقیقه از شما وقت می گیرد و سپس می توان خرید و فروش اتریوم و سایر ارز دیجیتال موجود در صرافی WMzarin را به سرعت و با راحتی و امنیت زیاد انجام داد.

امکانات بهترین صرافی ارز دیجیتال WMzarin از جمله پشتیبانی تیکتی ۲۴ ساعته، تنوع ارز زیاد، کارمزد پایین، تفاوت بسیار ناچیز قیمت خرید و فروش، و… از فوایدی است که شما می توانید به WMzarin اعتماد کنید.

ثبت نام نمایید و خرید اتریوم را با آرامش خاطر و با حجم دلخواه خود به انجام رسانید.

اشتراک در
اطلاع دهید
guest
0 نظراات
بازخوردهای درون خطی
نمایش تمام کامنت ها