اتریوم

کاهش شدید موجودی اتریوم در صرافی‌ ها

۱ اتریوم چند دلار است؟

قیمت اتریوم به صورت دائم در نوسان است، پس بسیار مهم است که قبل از انجام خرید اتریوم، آخرین قیمت ها را بررسی کنید. میزان عرضه و تقاضا، اخبار و رویدادها، مقررات و فناوری برخی از عواملی هستند که می توانند بر قیمت اتریوم تأثیر بگذارند.

حمایت های اتریوم کدامند؟

ارز دیجیتال اتریوم (ETH) پشتوانه های بسیاری مانند بنیاد اتریوم (The Ethereum Foundation)، مستندات اتریوم (Ethereum documentation)، انجمن حامیان اتریوم (The Ethereum community)، کیف پول های اتریوم (Ethereum wallets) و… دارد.

آیا اتریوم رشد می کند؟

اتریوم دارایی بی ثبات و رو به رشد است و قیمت آن می تواند شدیدا در نوسان باشد. با قاطعیت نمی توان گفت که قیمت اتریوم در سال های آتی افزایش یا کاهش خواهد یافت. به هر حال، عواملی مانند ادغام اتریوم، رشد اکوسیستم DeFi و رشد سیستم NFT به طور بالقوه می توانند قیمت اتریوم را در آینده افزایش دهند.

آیا خرید اتریوم بدون احراز هویت امکان پذیر است؟

برای خرید و فروش ارز اتریوم بدون نیاز به احراز هویت می توانید راه های مختلفی مانند استفاده از یک صرافی غیرمتمرکز، استفاده از بازار P2P و استفاده دستگاه خودپرداز بیت کوین را پیش بگیرید. همچنین در wmzarin می توانید با احراز هویت فوری به خرید و فروش اتریوم اقدام نمایید.

ارز دیجیتال اتریوم چیست؟

اتریوم بلاکچین منبع باز غیر متمرکز است که دارای ارز دیجیتال خود، اتر Eth است. Ethereum به عنوان بستری برای ارز دیجیتال های دیگر و همچنین اجرای قرارداد هوشمند غیر متمرکز عمل می کند. همچنین از اتریوم به عنوان یک دارایی دیجیتال یاد می شود که امکان نگهداری آن در کیف پول ارز دیجیتال wmzarin یا همان ولت ارز دیجیتال قابل نگهداری می باشد. 

ارز دیجیتال اتریوم برای اولین بار در یک وایت پیپر در سال ۲۰۱۳ توسط ویتالیک بوترین معرفی شده است. بوترین، به همراه سایر بنیانگذاران، بودجه ابتدایی این پروژه را در فروش عمومی در تابستان ۲۰۱۴ تأمین نمودند و بلاک چین را به طور رسمی در سال ۲۰۱۵ راه اندازی نمود.

هدف اتریوم تبدیل شدن به یک بستر جهانی برای برنامه های غیرمتمرکز است که به کاربران سراسر جهان امکان طراحی یک نرم افزار مقاوم در برابر سانسور، خرابی و متقلبین را می دهد.

هدف اصلی ارزهای دیجیتال با سلطنت بیت کوین BTC، غیر متمرکز کردن سیستم مالی جهان است. به همین دلیل کشورهایی مثل السالوادور و جمهوری آفریقای مرکزی بیت کوین را به عنوان ارز رسمی کشورشان پذیرفته اند. اینگونه از اتفاقات، آینده بازار و دیگر رمزارزها مانند اتریوم را برای همگان روشن تر کرده است.

ویتالیک بوترین به تنهایی شبکه و ارز دیجیتال اتریوم را بنیانگذاری نکرده است و افراد نخبه دیگری نظیر چارلز هاسکینسون (بنیانگذار کاردانو) و میهای آلیسی نیز در ایجاد و توسعه این شبکه بلاک چین با استاندارد گواه بر سهام، نقش داشتند.

خرید و فروش ارز دیجیتال اتریوم در صرافی ارز دیجیتال

در بازار ارز دیجیتال، اتریوم به دلیل قابلیت های بی نظیرش و شبکه بلاک چین قدرتمندی که دارد، همواره در صدر توجه معامله گران قرار داشته است. بنابراین خرید اتریوم از دسته معاملاتی به حساب می‌آید که افراد زیادی را به خود جذب نموده است. کاربران در صرافی ارز دیجیتال wmzarin می‌توانند پس از ثبت نام و احراز هویت فوری به آسانی اقدام به خرید اتریوم با ریال نمایند.

همانند خرید اتریوم، فروش این ارز دیجیتال بی نظیر در اوکی اکسچنج به آسانی امکان پذیر است.

در صرافی wmzarin.com امکان خرید و فروش بسیاری از رمزارز نظیر خرید بیت کوین، خرید تتر، خرید دوج کوین و… وجود دارد و پس از خرید ارز دیجیتال نیازی به داشتن کیف پول دیگری نخواهید داشت زیرا با ثبت نام در صرافی wmzarin، به صورت رایگان یک کیف پول ارز دیجیتال اتریوم و سایر ارزهای دیجیتال به صورت رایگان به شما تعلق خواهد گرفت.

نحوه خرید اتریوم (ETH) از wmzarin

برای خرید و فروش ارز دیجیتال اتریوم، با ریال، ابتدا نیاز دارید تا مراحل زیر را انجام دهید:

 1. در صرافی wmzarin ثبت نام کنید و مراحل احراز هویت را به صورت کامل پیش ببرید.
 2. وارد صفحه فروش و خرید اتریوم شوید و پس از آن، مقدار اتریوم مدنظرتان را وارد کنید.
 3. وارد درگاه پرداخت شوید و سپس، هزینه ریالی اتریوم را پرداخت کنید. مقدار اتریوم مدنظر شما در سریعترین زمان، برای شما ارسال خواهد شد.

فروش اتریوم در ایران

فروش اتریوم نیز کاملا شبیه به خرید آن است با این فرق که به جای تبدیل ریال به ETH باید ETH های خود را به ریال تبدیل نمایید. برای فروش ارز دیجیتال اتریوم در wmzarin نیز مراحل زیر را طی کنید:

 1. وارد حساب کاربری خود در wmzarin شوید یا چنانچه حسابی ندارید روی دکمه ثبت نام بزنید.
 2. سپس اگر در کیف پولی خارج از wmzarin مانند تراست ولت یا متامسک، اتریوم دارید اول آنها را به کیف پول ارز دیجیتال خود در اوکی wmzarin منتقل کنید. توجه کنید که اگر اتریوم های شما داخلی کیف پول wmzarin است نیازی به انجام این مرحله ندارید.

 

نحوه خرید اتریوم در تراست ولت

تراست ولت یک کیف پول ارز دیجیتال پر طرفدار است که از کوین های زیادی مانند بیت کوین، اتریوم، BNB، تتر و… جهت نگهداری ارز دیجیتال در خارج از صرافی ها پشتیبانی می نماید. در تراست ولت نیز امکان خرید و فروش ارز دیجیتال و به ویژه خرید اتریوم هم وجود دارد اما باید توجه داشته باشید که کارمزد خرید ارز دیجیتال در این اپلیکیشن بالاست و همینطور قانون حداقل خرید ۵۰ دلاری دارد.

بهترین کار برای داشتن اتریوم در تراست ولت، خرید ETH از wmzarin و سپس برداشت و انتقال آن به تراست ولت است. شایان ذکر است که شما با ثبت نام در wmzarin نیز یک کیف پول ارز دیجیتال ایمن و کاملا رایگان داخل خود برنامه ارز دیجیتال wmzarin خواهید داشت و ضرورتی به برداشت اتریوم نیست، انتخاب برداشت یا عدم برداشت بر عهده خودتان می باشد.

چه نکته ای اتریوم را منحصر به فرد می نماید؟

اتریوم در زمینه مفهوم بستر قرارداد هوشمند بلاکچین پیشرو است. قراردادهای هوشمند، برنامه های رایانه ای هستند که بطور اتوماتیک لازم برای تحقق توافق نامه بین طرفین را در اینترنت انجام می دهند. آنها برای کاهش نیاز به واسطه های معتمد بین پیمانکاران طراحی شده اند، بنابراین همراه با افزایش قابلیت اطمینان تراکنش، هزینه های تراکنش را کاهش می دهند.

علاوه بر قراردادهای هوشمند ، بلاک چین اتریوم با استفاده از استاندارد سازگاری ERC-20 خود می تواند ارزهای دیجیتال دیگری به نام توکن را میزبانی نماید. در واقع ، این رایج ترین کاربرد پلتفرم ETH تاکنون بوده است که تا به امروز ، بیش از ۲۸۰۰۰۰ توکن سازگار با ERC-20 راه اندازی شده است. بیش از ۴۰ مورد از این ارزها به ۱۰۰ ارز دیجیتال برتر از نظر سرمایه بازار تبدیل شده اند ، به عنوان مثال تتر.

آیا اتریوم امن است؟

از سال ۲۰۲۰، اتریوم از طریق الگوریتم اثبات کار Ethash ، متعلق به خانواده توابع هش Keccak امن شده است.

با این حال برنامه هایی برای انتقال شبکه به الگوریتم اثبات سهام مرتبط با بروزرسانی عمده اتریوم ۲ وجود دارد که در اواخر سال ۲۰۲۰ راه اندازی شده است.

پس از فعال شدن زنجیره بیکن اتریوم ۰ (بخش ۰) در ابتدای دسامبر سال ۲۰۲۰ ، امکان سهام گذاری در شبکه اتریوم ۲.۰ بوجود آمد. سهام گذاری در اتریوم زمانی است که شما (اعتبارسنج) با ارسال اتریوم به یک قرارداد در اتریوم ۲ اتریوم واریز می کنید ، اساساً به عنوان یک استخراج کننده عمل می نمایید و بنابراین شبکه را ایمن می سازید.

نحوه خرید اتریوم از متامسک

متامسک هم یک کیف پول ارز دیجیتال به مانند تراست ولت است که قابلیت خرید و فروش اتریوم در آن وجود دارد. اما مجددا باید تکرار کنیم که خرید اتریوم در wmzarin و سپس انتقال آن به متامسک یا هر کیف پول دیگری به صرفه تر از خرید ارز دیجیتال داخل آن کیف پول است.

هرچند شرایط نگهداری ارز دیجیتال در wmzarin پس از خرید نیز برای شما کاملا مهیا است و نیازی به انتقال وجود ندارد.

مزیت های اتریوم

همانطور که می دانید ارزهای دیجیتال فراوانی در بازار وجود دارد اما اتریوم ویژگی هایی دارد که می تواند آن را از سایر ارزها جدا نمود و انتخاب اصلی شما شود؛ از ویژگی های اصلی اتریوم می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • لایه باز بودن نرم افزار اتریوم موجب شده است که قابلیت برنامه ریزی شدن را داشته باشد.
 • ویژگی دیگر اتریوم قابل توسعه بودن آن است همانطور که در بالا نیز گفته شد این نرم افزار امکان تولید برنامه های غیر متمرکز بر روی برنامه بلاکچین را ممکن می سازد.
 • قرار گرفتن برنامه های هوشمند در نرم افزار اتریوم یکی دیگر از ویژگی های خاص اتریوم است که این امکان را فراهم می سازد تا مشکلات و نواقص موجود در بلاک چین رفع گردد و به همین جهت انتقال پول، سهام و یا هر گزینه قابل انتقال ارزشمند دیگری به شکل راحت تری انجام می شود.
 • ویژگی دیگر اتریوم که می تواند ویژگی مهم این برنامه باشد پیشگیری از سوء استفاده و یا ایجاد هر گونه تغییری در انتقال ها و قراردادها است.
 • قابلیت اجرا کردن قراردادها و یا برنامه های مستقلی که احتیاج به هیچ گونه نظارت موسسه، گروه و یا شخصی ندارد.
 • از دیگر مزیت ها یا ویژگی های خاص اتریوم قابلیت تولید توکن است، توکن ها برنامه هایی هستند که به شکل خودمختار در لایه اتریوم ساخته می شوند و هیچ نوع بلاک چینی ندارند، این خاصیت سبب می شود که از بلاک چینی دیگر همچون اتریوم به کار برده شود.
کاهش شدید موجودی اتریوم در صرافی‌ ها

روش کار اتریوم

حتما تامین مالی غیرمتمرکز بزرگترین دستاورد شبکه اتریوم بوده است. برنامه های کاربردی DA که قابلیت انجام چندین عملکرد را در اکوسیستم دارند در حدود سال های ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۰ ظاهر شدند و در حال حاضر نیز روز به روز بر محبوبیت آنها افزوده می‌شود. در این پروتکل هرچه تعداد DApp ها بیشتر باشد، در نتیجه از شبکه اتریوم بیشتر استفاده می‌شود. در حال حاضر DeFi اتریوم بزرگترین عرصه موجود برای کریپتوکارنسی‌ها در بازار ارزهای دیجیتال است، با DApp های موفق که در طول سال ها، آگاهی بیشتری را به پلتفرم آورده اند.

برای مثال، هنروران با آوردن آثار خود به بلاک چین از طریق NFT، میلیون‌ها دلار درآمد کسب می‌کنند. ممکن است تعجب کنید که چرا nft بخریم در حالی که می توانیم فقط از آن عکس بگیریم؟ باید گفت که گردآورندگان NFT ها از طریق خرید این آثار حق مالکیت بدست می‌آورند و می‌تواند سرمایه کسب کنند. NFT ها دارای سند مالکیت هستند و به عنوان یک شکل ایمن برای ذخیره سازی سرمایه عمل می‌کنند. 

این همان دلیلی است که همه ما دوست داریم تابلو اصلی مونالیزا را داشته باشیم و داشتن عکس آن و یا یک نسخه کپی که قابل تشخیص از نسخه اصلی نیست ما را راضی نمی‌‌نماید. نوعی از NFT ها نشان دهنده اقلام و لوازم جانبی قابل استفاده در بازی های آنلاین هستندکه، بازیکنان می‌توانند خانه‌ها و شخصیت‌های خود را با دارایی‌های منحصربه‌فرد هنرمندان تزئین نمایند و یک جریان درآمدی دیگر را برای خلاقان فراهم نمایند.

ارتقادهندگان برنامه‌های رسانه‌های اجتماعی غیرقابل سانسوری ساخته‌اند که به کاربران این امکان را می‌دهند تا برای تولید محتوا به یکدیگر کمک نمایند. بازی‌ها به کاربران این امکان را می‌دهند که روی دارایی‌ها سرمایه‌گذاری نمایند، بازی نمایند، آنها را رشد دهند و سپس برای کسب سود بفروشند و بدین صورت از طریق بازی نیز درآمد کسب نمایند. 

همه اینها به طور مستقل از طریق بلاک چین و قراردادهای هوشمند مدیریت می‌شوند، به عبارتی با DeFi کاربران می‌توانند بیش از هر زمان دیگری وجوه خود را کنترل می نماید.

تفاوت اتریوم و اتر

اتریوم یک شبکه مبتنی بر بلاک چین می باشد. اتریوم پلتفرمی است که توسعه‌دهندگان می‌توانند از آن برای ساخت اپلیکیشن‌ها و برنامه‌ریزی قراردادهای هوشمندی که ارز مجازی بر اساس آن است، استفاده کنند. از این پروتکل می‌توان مانند بلاک چین، برای بسیاری از انواع برنامه‌های کاربردی از جمله کاربردهای مالی استفاده کرد.

اتر ارز دیجیتال بومی اتریوم است که با استفاده از پلتفرم اتریوم خرید و فروش می شود. این ارز دیجیتال یکی از هزاران ارزهای دیجیتالی است که می‌توان با استفاده از شبکه اتریوم معامله نمود. از این رمز ارز برای پاداش دادن به ماینرها زمانی که بلاک‌هایی را به یک بلاک چین اضافه می کنند، استفاده می شود. از این رو بسیاری اقدام به خرید اتریوم می‌ نمایند.

رمز ارز اتر از شبکه اتریوم پشتیبانی می کند. از این رمز ارز برای خدمات محاسباتی و برنامه های کاربردی ساخته شده بر روی پلتفرم استفاده می‌شود. به عبارتی به عنوان سوختی که اتریوم با استفاده از آن کار می کند توصیف می شود.

برای نمونه، برنامه‌ای که روی اتریوم اجرا می‌شود برای عملکرد به منابع نیاز دارد. توسعه دهندگان از توکن های اتر برای تأمین مالی یک برنامه و پشتیبانی از آن در شبکه استفاده می کنند. از این رو کاربران برای استفاده از این پروتکل اقدام به خرید اتریوم می‌‌نمایند.

اتریوم و بیت کوین

گرچه اتریوم و بیت کوین هر دو از بلاکچین برای اعتبارسنجی و عمومی کردن همه تراکنش‌های ارز دیجیتال خود استفاده می‌کنند، اما تفاوت قابل توجه این است که بیت کوین فقط یک ارز دیجیتال است، در حالی که اتریوم یک پلتفرم نرم افزاری است.

اتریوم و بیت کوین دو هدف متفاوت دارند. اتریوم پلتفرم خود را بر روی فناوری بلاک چین ساخته است تا کاربران را از سیستم های متمرکزی که مقررات سفت و سخت تحمیل می کنند و دارای آسیب پذیری های امنیتی هشدار دهنده هستند، آزاد نماید.

بیت کوین بر پایه فناوری بلاکچین ساخته شده است تا یک رمز ارز جهانی و یک سیستم پرداخت جدید را معرفی کند که مصرف کنندگان را مستقیماً با تامین کنندگان مرتبط می‌کند، و از این طریق کارمزد تراکنش‌ها را کاهش می‌دهد و نیاز به واسطه مالی مانند بانک را از بین می برد.

بلاک چین بیت کوین برای دستیابی به هدف خود، به جای اینکه از یک قدرت مرکزی مانند بانک بخواهد تا آنها را تایید کند، با نیاز به شبکه ای متشکل از میلیون‌ها ماینر برای حل معماهای پیچیده رمزنگاری برای تأیید هر یک از تراکنش های آن، به طور کامل ارز دیجیتال را غیر متمرکز می کند. اما این فرآیند تمرکز زدایی و اعتبارسنجی کامل، بیت کوین را در تایید تراکنش ها بسیار آرامتر از اتریوم می کند.

از آنجایی که اتریوم در مقایسه با میلیون‌ها گره که هر تراکنش بیت‌کوین را تأیید می‌کنند، فقط هزاران رایانه یا گره دارد که اعتبارسنجی می‌کنند، میانگین زمان استخراج بلاک اتریوم ۱۲ ثانیه است، در حالی که متوسط زمان استخراج بلاک بیت‌کوین ۱۰ دقیقه است.

قرارداد هوشمند

راه دیگری که اتریوم از فناوری بلاک چین استفاده می کند، اعتبارسنجی و ایمن کردن تمام تراکنش های انجام شده در ارز دیجیتال خود، اتر، با استفاده از قراردادهای هوشمند است. قراردادهای هوشمند به طور اتومات تراکنش‌ها و سایر اقدامات مورد توافق طرفین را انجام می دهند. این امر مانع از تخطی هر طرف از شرایط قرارداد می شود.

برای نمونه، با قراردادهای هوشمند، مشتریان یک شرکت می‌توانند مطالبات خود را به صورت آنلاین ارسال کنند و اگر معیارهای لازم را داشته باشند، قرارداد هوشمند فوراً باعث پرداخت خودکار به مشتری می‌شود.

همچنین اگر کاربر بخواهد در برنامه‌های خود تغییراتی ایجاد کند و قراردادهای هوشمند اجرا کند، باید بر اساس میزان قدرت محاسباتی مورد نیاز برای تامین این فعالیت‌ها، هزینه‌ای را به وسیله اتر بپردازد. به همین دلیل کاربران این امکان را دارند که اتر را با استخراج یا خرید به دست آورند.

معایب اتریوم

به طور کلی باید گفت که اتریوم یک پلتفرم بسیار خوب است،  اما با این حال چند مشکل کلیدی دارد که باید برطرف نماید.

اولین مورد مقیاس پذیری می باشد. بوترین اتریوم را به شکل کنونی آن یعنی وب، که میلیون‌ها کاربر در آن همزمان  در حال تعامل هستند تصور کرد. با این حال، با توجه به الگوریتم اجماع، این تعامل توسط زمان اعتبارسنجی بلوک و همچنین هزینه‌های مربوط به کارمزد محدود می‌شود. علاوه بر این، تمرکززدایی نیز یک مانع می باشد. 

مورد بعدی، دسترسی است. در حال حاضر توسعه اتریوم فرآیندی هزینه‌بر و گران بوده و تعامل با آن برای کاربرانی که آشنایی با فناوری ندارند، چالش برانگیز است. برخی از پلتفرم‌ها به کیف پول‌های خاصی نیاز دارند، به این معنی که فرد باید ETH را از کیف پول فعلی خود به کیف پول مد نظر خود منتقل کند. این یک گام غیرضروری برای کاربرانی است که در اکوسیستم مالی کنونی ما ریشه دوانده اند. این پلتفرم باید با DeFi و DApps یکپارچه شود تا دسترسی را افزایش دهد.

همچنین این پلتفرم دارای اسناد و مدارک مدون در مورد این موضوع است، یعنی یک راه کلیدی دیگر برای جذب کاربران بیشتر. اما با این حال استفاده از اتریوم نیاز به ساده‌سازی دارد. یادگیری در مورد بلاک چین با استفاده از آن بسیار متفاوت است.

اتریوم ۲ چیست؟

اتریوم ۲ که همچنین به عنوان ETH 2 یا Serenity شناخته می شود، یک ارتقاء بزرگ برای شبکه اتریوم است که در سال ۲۰۲۲ اتفاق می‌افتد. هدف این برنامه افزایش توان تراکنش برای شبکه از ۱۵ تراکنش در ثانیه به ده ها هزار تراکنش در ثانیه است. این کار را با تقسیم بارهای کاری بین بسیاری از بلاک چین های موازی که یک بلاکچین PoS مشترک مشترک دارند، انجام می‌شود. برنامه این است که به منظور تحقق این هدف دستکاری بدخواهانه در هر زنجیره واحد مستلزم که در واقع دستکاری در اجماع مشترک است، اقدامی بسیار پرهزینه برای هر عامل تهدید ارزشش باشد.

در حال حاضر انتقال به ETH 2 در حال انجام است. سه فاز آن به شرح زیر است:

 • فاز ۰:
  زنجیره فانوس دریایی. در ۱ دسامبر ۲۰۲۰ راه اندازی شد و بلاک چین PoS را ایجاد کرد که به عنوان هاب مرکزی اتریوم ۲.۰ عمل می‌کند.
 • فاز ۱:
  این کار زنجیره Beacon را با شبکه اصلی اتریوم ادغام می‌کند و انتقال کامل از PoW به PoS را نشان می دهد. برنامه ریزی شده است که در نیمه اول سال ۲۰۲۲ اتفاق بیفتد.
 • فاز ۲:
  زنجیر خرد شده. با این کار حجم کاری شبکه در ۶۴ شبکه جدید پخش می‌شود و انتظار می‌رود اتریوم ۱.۰ به یکی از قطعات اتریوم ۲.۰ تبدیل شود. این برنامه قرار است در سال ۲۰۲۲ راه اندازی شود.
 • PoS:
  ماینرها را قادر می‌سازد که در صورت تمایل بتوانند تعداد مشخصی سکه ETH را به اشتراک بگذارند. در ۳۰ نوامبر ۲۰۲۱، این عدد ۳۲ ETH بود.

قیمت اتریوم کلاسیک

Ethereum Classic نام بلاک چین اصلی اتریوم است. پیش از توضیح بیشتر راجع به ETC در نظر داشته باشید که امکان خرید اتریوم کلاسیک در اوکی اکسچنج وجود دارد و می‌توانید آن را به آسانی معامله کنید.

در سال ۲۰۱۶، مجموعه ای از قراردادهای هوشمند بر روی پلتفرمی به نام The DAO، یک سازمان مستقل غیرمتمرکز، رکورد ۱۵۰ میلیون دلار را در یک فروش آنلاین جمعی جمع آوری کرد، نام روش تامین مالی جمعی برای کمک به پشتیبانی از اتریوم.

مدت کوتاهی پس از جمع آوری این پول، یک هکر ناشناس توکن های DAO پنجاه میلیون دلاری را دزدید. این منجر به تصمیم جامعه کریپتو برای جدا کردن شبکه و تصاحب مجدد وجوه دزدیده شده شد. فورکینگ زمانی است که از کد منبع یک برنامه منبع باز قدیمی برای ایجاد یک برنامه جدید استفاده می‌شود.

فورک شبکه، بلاک چین اتریوم را به دو بخش تقسیم کرد: اتریوم کلاسیک اصلی و اتریوم، جدید. این امر باعث ایجاد رقابت بین دو شبکه شد و به هارد فورک معروف شد. هارد فورک زمانی است که گره‌های جدیدترین نسخه بلاک چین دیگر نسخه‌های قدیمی‌تر را نمی‌پذیرند.

چه در حال خرید اتریوم باشید یا  هر ارز دیجیتال دیگری نظیر بیت‌کوین، درک ریسک‌ها، از جمله از دست دادن احتمالی کل پول سرمایه‌گذاری‌تان، حیاتی است. سرمایه‌گذاران باید با توجه به نوسانات و ریسک‌های فراوان ارز دیجیتال، رویکردی سنجیده در مورد ارز دیجیتال داشته باشند. کسانی که به دنبال چشیدن طعم سود هستند، نباید بیش از حد توان خود سرمایه گذاری نمایند.

حدود 2 میلیون دلار اتریوم از گردش خارج شد
اشتراک در
اطلاع دهید
guest
0 نظراات
بازخوردهای درون خطی
نمایش تمام کامنت ها